З ПРИВОДУ НЕДОСТОВІРНОЇ ІНФОРМАЦІЇЇ КРИЖАНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ БЕРЕГОУКРІПЛЮВАЛЬНИХ РОБІТ, ЯКА РОЗПОВСЮДЖУЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ, ЗОКРЕМА МЕРЕЖУ ІНТЕРНЕТ

З метою інформування суспільства про екологічний стан Одеської області і, зокрема, на території Крижанівської сільської ради Державна екологічна інспекція в Одеській області ВВАЖАЄ ЗА НЕОБХІДНЕ підкреслити прозорість своєї діяльності, залучення громадськості для вирішення проблемних екологічних питань та прийняття відповідних рішень виключно з позицій дотримання всіма суб’єктами суспільства вимог законодавства з охорони, раціонального використання та відтворення навколишнього природного середовища та природних ресурсів.

З огляду на зазначене маємо повідомити наступне.

На адресу Державної екологічної інспекції в Одеській області  12.10.2018 надійшла Заява Одеського обласного центру журналістських розслідувань на бездіяльність контролюючих та правоохоронних органів Одеської області щодо контролю та нагляду за проведенням берегоукріплювальних  робіт на території с. Крижанівка Лиманського району Одеської області виконавчим органом Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області на чолі з Головою сільради.

На підставі вищезазначеної Заяви, відповідно до ст. 20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення про Державну екологічну інспекцію в Одеській області, затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 28.09.2017 року № 652, Державною екологічною  інспекцією в Одеській області був виданий наказ від 26.10.2018 №784 та Направлення від 26.10.2018 №587 пр на проведення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства Крижанівською сільською радою Лиманського району Одеської області за юридичною адресою: 67562, Одеська область, Лиманський район, с. Крижанівка, вул. Ветеранів, 5, в частині проведення контролю за дотриманням природоохоронного законодавства при проведенні берегоукріплювальних робіт на території с. Крижанівка Лиманського району Одеської області.

01.11.2018 Крижанівська сільрада відмовилась прийняти Направлення на проведення перевірки, мотивуючи це відсутністю юриста. Крижанівською сільською радою лише 07.11.2018 за №02-11/2017 було зареєстровано Направлення без заперечень та зауважень.

Протягом усього терміну проведення позапланового заходу (з 01.11.2018 по 14.11.2018) керівництвом Крижанівської сільської ради проігноровано законні вимоги Інспекції аргументуючи необхідністю офіційного запиту.

Такий запит Інспекцією було направлено  листом від 08.11.2018 №3605/10 з вимогою надання  наступної інформації з підтверджуючими належним чином завіреними копіями:

  • правовстановлюючі документи щодо відведення земельної ділянки, на якій проводяться будівництво берегоукріплювального об’єкту (так як будівництво ведеться на землях водного фонду: ст. 58 п.1 а, б, в, п.2, ст. 59 п.3);
  • проект землеустрою з встановлення прибережно – захисної смуги вздовж лінії Чорного моря по території Крижанівської сільської ради (ст. 60 п.3 Земельного кодексу України);
  • проект «Берегоукріплювальні роботи вздовж узбережжя Чорного моря в районі вул. Приморська, с. Крижанівка Лиманського району Одеської області»;
  • проект «Берегоукріплювальні роботи вздовж узбережжя Чорного моря в районі вул. Приморська, с. Крижанівка Лиманського району Одеської області. Корегування»;
  • позитивний висновок Державної екологічної експертизи щодо будівництва берегоукріплювального об’єкту або звіт з оцінки впливу на довкілля щодо проекту «Берегоукріплювальні робіти вздовж узбережжя Чорного моря в районі вул. Приморська, с. Крижанівка Лиманського району Одеської  області. Корегування» (п. 3 ст. 14 Закону України «Про екологічну експертизу», п.3. 10 ч.7 ст. 3 ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля».

Однак Крижанівською сільською радою листом від 13.11.2018 №02-13/1714 відмовлено Державній екологічній  інспекції в Одеській області в наданні будь-яких документів.

Під час здійснення перевірки, 01.11.2018, встановлено факт проведення робіт з будівництва берегоукріплювальної споруди. Вантажними машинами проводиться відсипка гравію та піску на поверхню кам’яної основи (валуни граніту та піщанику різного розміру).

Жодної інформації та жодних документів в рамках проведення позапланової перевірки, Крижанівською сільською радою – не надано. Своїми діями посадові особи Крижанівської  сільської  ради унеможливили здійснення перевірки фактів, викладених   у заяві Одеського обласного центру журналістських розслідувань з метою їх підтвердження чи спростування.

Враховуючи вищевикладене, Інспекцією на адресу Голови Крижанівської сільської ради видано  припис від 14.11.2018 №101 щодо надання  правовстановлюючих документів на проведення берегоукріплювальних робіт на території с. Крижанівка Лиманського району Одеської області.

Також Державною екологічною інспекцією в Одеській області було ініційовано звернення до Лиманського відділу поліції Головного управління національної поліції в Одеській області від 19.11.2018 №3711/10 щодо реєстрації заяви про вчинення злочину та відкриття  за цією заявою  кримінального провадження за ст. 236 Кримінального Кодексу України (порушення правил екологічної безпеки).

З огляду на викладене, наголошуємо, що всі заходи державного нагляду (контролю) Державна екологічна  інспекція в Одеській області здійснює відкрито, прозоро та виключно в рамках правового поля.

Метою зазначених заходів з боку Державної екологічної інспекції в Одеській області є забезпечення дотримання вимог законодавства України посадовими особами Крижанівської сільської ради, що особливо важливе в умовах військового стану, політичної складової місцевих виборів 2019 року та соціальних проблем Крижанівської громади і, жодним чином, не може розцінюватись як тиск на громаду Крижанівки та стосується, виключно, діяльності посадових осіб Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, які обрані громадою для відстоювання інтересів громади та дотримання їх прав та свобод, зокрема права на чисте довкілля, які гарантовані Конституцією України.

 

Для неупередженої та об’єктивної оцінки громадою Крижанівської сільської ради та всіх верств суспільства надаємо скановані копії матеріалів та фотофіксацію «проведення берегоукріплювальних робіт».

Запит до Крижанів сільради

Лист до Лиманського ВП ГУНП

Припис Крижанівка 14.11.2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *